Melike Nur Mucuk
İnsan ırkı , dünyada var olan canlılar arasında düşünüp , karara varma , yargı oluşturma konusunda en gelişmiş canlılar olarak görünse de durum tam tersi . Eğer bu teorideki gibi olsaydı, doğayla aramızdaki bağı bu derece yok etmezdik . Kendi evimizi ve yaşam alanımızı kendi ellerimizle yok ediyoruz . Üstelik biz doğaya zarar verirken doğa hala bize tutunma peşinde . Biz sonumuza doğru koşarken doğa hala bize sırtını dönmedi , henüz . Üstelik biz onu hırpalamış , yaralamış , teller arkasına hapsetmiş dahi olsak bizden hala ümidini kesmedi .
İnsan ırkı , dünyada var olan canlılar arasında düşünüp , karara varma , yargı oluşturma konusunda en gelişmiş canlılar olarak görünse de durum tam tersi . Eğer bu teorideki gibi olsaydı, doğayla aramızdaki bağı bu derece yok etmezdik . Kendi evimizi ve yaşam alanımızı kendi ellerimizle yok ediyoruz . Üstelik biz doğaya zarar verirken doğa hala bize tutunma peşinde . Biz sonumuza doğru koşarken doğa hala bize sırtını dönmedi , henüz . Üstelik biz onu hırpalamış , yaralamış , teller arkasına hapsetmiş dahi olsak bizden hala ümidini kesmedi .
İnsan ırkı , dünyada var olan canlılar arasında düşünüp , karara varma , yargı oluşturma konusunda en gelişmiş canlılar olarak görünse de durum tam tersi . Eğer bu teorideki gibi olsaydı, doğayla aramızdaki bağı bu derece yok etmezdik . Kendi evimizi ve yaşam alanımızı kendi ellerimizle yok ediyoruz . Üstelik biz doğaya zarar verirken doğa hala bize tutunma peşinde . Biz sonumuza doğru koşarken doğa hala bize sırtını dönmedi , henüz . Üstelik biz onu hırpalamış , yaralamış , teller arkasına hapsetmiş dahi olsak bizden hala ümidini kesmedi .
İnsan ırkı , dünyada var olan canlılar arasında düşünüp , karara varma , yargı oluşturma konusunda en gelişmiş canlılar olarak görünse de durum tam tersi . Eğer bu teorideki gibi olsaydı, doğayla aramızdaki bağı bu derece yok etmezdik . Kendi evimizi ve yaşam alanımızı kendi ellerimizle yok ediyoruz . Üstelik biz doğaya zarar verirken doğa hala bize tutunma peşinde . Biz sonumuza doğru koşarken doğa hala bize sırtını dönmedi , henüz . Üstelik biz onu hırpalamış , yaralamış , teller arkasına hapsetmiş dahi olsak bizden hala ümidini kesmedi .
İnsan ırkı , dünyada var olan canlılar arasında düşünüp , karara varma , yargı oluşturma konusunda en gelişmiş canlılar olarak görünse de durum tam tersi . Eğer bu teorideki gibi olsaydı, doğayla aramızdaki bağı bu derece yok etmezdik . Kendi evimizi ve yaşam alanımızı kendi ellerimizle yok ediyoruz . Üstelik biz doğaya zarar verirken doğa hala bize tutunma peşinde . Biz sonumuza doğru koşarken doğa hala bize sırtını dönmedi , henüz . Üstelik biz onu hırpalamış , yaralamış , teller arkasına hapsetmiş dahi olsak bizden hala ümidini kesmedi .
İnsan ırkı , dünyada var olan canlılar arasında düşünüp , karara varma , yargı oluşturma konusunda en gelişmiş canlılar olarak görünse de durum tam tersi . Eğer bu teorideki gibi olsaydı, doğayla aramızdaki bağı bu derece yok etmezdik . Kendi evimizi ve yaşam alanımızı kendi ellerimizle yok ediyoruz . Üstelik biz doğaya zarar verirken doğa hala bize tutunma peşinde . Biz sonumuza doğru koşarken doğa hala bize sırtını dönmedi , henüz . Üstelik biz onu hırpalamış , yaralamış , teller arkasına hapsetmiş dahi olsak bizden hala ümidini kesmedi .
İnsan ırkı , dünyada var olan canlılar arasında düşünüp , karara varma , yargı oluşturma konusunda en gelişmiş canlılar olarak görünse de durum tam tersi . Eğer bu teorideki gibi olsaydı, doğayla aramızdaki bağı bu derece yok etmezdik . Kendi evimizi ve yaşam alanımızı kendi ellerimizle yok ediyoruz . Üstelik biz doğaya zarar verirken doğa hala bize tutunma peşinde . Biz sonumuza doğru koşarken doğa hala bize sırtını dönmedi , henüz . Üstelik biz onu hırpalamış , yaralamış , teller arkasına hapsetmiş dahi olsak bizden hala ümidini kesmedi .
İnsan ırkı , dünyada var olan canlılar arasında düşünüp , karara varma , yargı oluşturma konusunda en gelişmiş canlılar olarak görünse de durum tam tersi . Eğer bu teorideki gibi olsaydı, doğayla aramızdaki bağı bu derece yok etmezdik . Kendi evimizi ve yaşam alanımızı kendi ellerimizle yok ediyoruz . Üstelik biz doğaya zarar verirken doğa hala bize tutunma peşinde . Biz sonumuza doğru koşarken doğa hala bize sırtını dönmedi , henüz . Üstelik biz onu hırpalamış , yaralamış , teller arkasına hapsetmiş dahi olsak bizden hala ümidini kesmedi .
İnsan ırkı , dünyada var olan canlılar arasında düşünüp , karara varma , yargı oluşturma konusunda en gelişmiş canlılar olarak görünse de durum tam tersi . Eğer bu teorideki gibi olsaydı, doğayla aramızdaki bağı bu derece yok etmezdik . Kendi evimizi ve yaşam alanımızı kendi ellerimizle yok ediyoruz . Üstelik biz doğaya zarar verirken doğa hala bize tutunma peşinde . Biz sonumuza doğru koşarken doğa hala bize sırtını dönmedi , henüz . Üstelik biz onu hırpalamış , yaralamış , teller arkasına hapsetmiş dahi olsak bizden hala ümidini kesmedi .
![](https://spacefornature.org/wp-content/uploads/2021/07/melike-nur-mucuk-ekmek-scaled.jpeg)
![](https://spacefornature.org/wp-content/uploads/2021/07/melike-nur-mucuk-simya-3.jpeg)
![](https://spacefornature.org/wp-content/uploads/2021/07/melike-nur-mucuk-simya-4-scaled.jpg)
![](https://spacefornature.org/wp-content/uploads/2021/07/melike-nur-mucuk-untitled-1.jpeg)
![](https://spacefornature.org/wp-content/uploads/2021/07/melike-nur-mucuk-untitled-1-scaled.jpg)
![](https://spacefornature.org/wp-content/uploads/2021/07/melike-nur-mucuk-untitled-1.png)
![](https://spacefornature.org/wp-content/uploads/2021/07/melike-nur-mucuk-untitled-2-scaled.jpg)
![](https://spacefornature.org/wp-content/uploads/2021/07/melike-nur-mucuk-untitled-3.jpg)
![](https://spacefornature.org/wp-content/uploads/2021/07/melike-nur-mucuk-untitled-4-scaled.jpg)